Periodontologija

Periodontologija

Periodontologija

Periodontologija – tai aplink dantis esančių audinių gydymas ir ligų profilaktika. Periodonto ligas dažniausiai sukelia netinkama burnos higiena, rūkymas ir kiti žalingi įpročiai. Dantų apnašos ir dėl jų susidarantys dantų akmenys taip pat sukelia dantenų negalavimus.

Kompleksiškai gydome visas periodonto ligas, pirmiausiai nustatydami jų kilimo priežastis. Įvertiname ligos stadiją, progresą, dantenų ir kaulines „kišenes“, atliekame ir su pacientu aptariame rentgeno nuotraukas ir tik tada parenkame efektyviausią gydymo metodą.

Vienas iš dažniausių periodonto susirgimų yra gingvitas. Tai dantenų uždegimas, kurio metu dantenos parausta, paburksta ir tampa labai jautrios, kraujuoja. Pastebėję šiuos simptomus iškart kreipkitės į gydytoją specialistą, kad šis įvertintų ligos progresą ir paskirtų gydymą ar profilaktines priemones.

Negydomas gingvitas progresuoja į periodontitą.

Periodontitas yra liga, kuri pažeidžia ne tik dantenas, bet ir kitas dantį supančias struktūras: periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą.Pirmieji periodontito simptomai – ryškiai raudonos dantenos, jos kraujuoja ne tik valantis dantis, bet ir valgant. Kiek vėliau atsiranda skausmas ir pūliavimas. Galiausiai dantys pradeda klibėti ir iškrenta.

Klinikoje „Ortovita“ periodontitą gydome atsižvelgdami į kiekvieno paciento būklę ir ligos progresą. Pradinėje stadijoje pakanka profesionalios burnos higienos ir geresnių asmeninės burnos higienos įgūdžių. Visada pacientams parodome kaip teisingai juos prižiūrėti ir patariame kaip išvengti galimų ligų.

Kai liga yra pažengusi, atliekame chirurgines procedūras. Jų metu pašaliname uždegiminius audinius ir po dantenomis susidariusius akmenis. Jei reikia, naudojame audinio regeneraciją skatinančias medžiagas. Periodontitas yra atsinaujinti linkusi liga, todėl pacientams primygtinai rekomenduojame kas 3-6 mėnesius apsilankyti pas specialistą.

Dar viena dažnai pasitaikanti periodonto liga – dantenų recesija, kuomet dantenos atsitraukia ir apnuogina danties šaknies paviršių. Pirmiausia svarbu, kad pacientas teisingai rūpintųsi burnos higiena, nes traumuojantis ir neteisingas dantų valymasis- viena dažniausių recesijų priežasčių.

Chirurginio gydymo metu atsidengusios šaknys yra uždengiamos perkeliant ar pastumiant sveikų dantenų lopus iš gretimų burnos ertmės sričių. Taip pat atliekame chirurginį lūpų, skruostų, liežuvio pasaitėlių atlaisvinimą.

Atliekame visas periodontologinio gydymo ir minkštųjų audinių plastikos procedūras. Daugiau informacijos apie gydymo būdus, galimybes ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.